Detta inlägg är gammalt och kan innehålla inaktuell information.

Vad är uppsägningstiden?

Jag funderar på att köpa bokföring och faktureringsprogrammen, men vill veta vad det är för uppsägningstid innan jag bestämmer mig.

Kommentarer

  • Hej Karl-Johan

    Vi har ingen uppsägningstid på våra program.
    Avtalen tecknas på 12-månader och förnyas sedan årsvis löpande, men du behöver ej säga upp det en viss tid innan. Så vill du ej fortsätta efter år 1 så går det bra att meddela det när du vill, men innan den nya perioden drar igång. Du kommer även få en faktura innan som påminner dig om att det närmar sig. 

    Hör gärna av dig om du vill ha hjälp att välja vilket av våra program som passar dig bäst.

    Ha en fin dag!
  • Hej! Betalar kvartalsvis för min licens av bl ekonomi. Är jag fortfarande bunden årsvis?
  • Hej!

    För dig som använder BLE kan du när som helst välja att avsluta din licens hos oss.
    Det finns alltså ingen uppsägningstid.
    Mattias
  • Ok, tack!
  • Hej!
    Jag använder bara bokföringsdelen. Kan jag köpa bara den eller behöver jag även Fakturering och Leverantör? Molnet, kostar det inte något?
    H
  • Hej!

    Visst kan du köpa bara Bokföringen, svårt att säga om du behöver faktureringen och leverantörs modulen - det beror ju på hur mycket du har - klart det underlättar om du har ska har mycket att fakturera eller att du har många leverantörsfakturor. Ett företag i molnet ingår när man köper programmet, sen tillkommer det per företag man lägger upp samt vilka moduler man skall ha på resp. företag.

    Ha en bra dag!
    Mvh
    Annika Wallin



    Annika Kundtjänst/säljfrågor
  • Har bara ett fåtal fakturor per månad.
    Kan jag ändra till bara Bokföring i och med detta meddelande? I så fall gör jag det samt inväntar ny faktura!

    E
  • Hej!
    Absolut, då ändrar vi detta till bara bl bokföring, och skickar en ny faktura. återkom igen om du har fler frågor.
    Ha de gott

    Johannes
  • Smidigt! Sånt gillar jag!
    Tack för hjälpen!
    H
  • Vill härmed säga upp mitt avtal  Stora Mallpaketet
    Vore tacksam för en bekräftelse på uppsägningen.

    Många varma hälsningar

    Erik Dahlman
    Erik Dahlman
  • Hej Erik,

    Jag har nu skickat uppsägningen till vår orderavdelningen.
    Ha en fortsatt fin fredag och trevlig helg!

    Med vänlig hälsning
    André
  • Hej jag har bokförings paketet mer vill säga upp det då jag inte använder det alls längre mvh Johan
    Johan Schardin
  • Hej Johan!

    Du avaktiverar själv paketet här kommer instruktioner och vill du ha hjälp är det bara att återkomma till oss. Är du missnöjd med programmet så det är därför du vill avsluta paketet?
    Här är instruktion för ändring av användare och tjänster i BL App
    • Gå till app.bjornlunden.se
    • Välj aktuellt företag i listan längst upp till höger
    • Klicka på Inställningar i menyn till vänster
    • Välj Abonnemang och användare under Generellt
    • I listan ser du alla användare i det valda företaget
    • Till höger om personens namn ser du vilka rättigheter/tjänster den har, här kan du aktivera eller avaktivera tjänster.
    • Klicka på användaren eller någon av tjänsterna, sen bockar du ur eller i de tjänster personen ska ha eller inte ha
    • Kom ihåg att klicka på Spara när du är klar
    • Har du e-postportal och/eller tolkning som också ska avaktiveras så görs det i BL Administration via tilläggstjänster (pusselbiten)
    Lycka till och hör av dig om du behöver ha hjälp!

    Mvh
    Annika Wallin
    annika.wallin@bjornlunden.se
    0650-541487


    Annika Kundtjänst/säljfrågor

Kommentera eller skriv ett nytt inlägg

Ditt namn och inlägg kan ses av alla. Din e-post visas aldrig publikt.

Mitt inlägg förmodereras innan eventuell publicering. Jag har tagit del av policyn för personuppgifter och innehåll.