Välkommen till Bjorn Lundens forum för frågor & svar! Här hittar du svar på dina frågor dygnet runt och året om – men du kan även skriva nya frågor till oss gällande programsupport, samt bifoga filer, mm.
Vi svarar dig varje vardag under våra öppettider.
Ditt meddelande kan komma att publiceras i forumet efter förmoderering.
Om vi väljer att publicera ditt inlägg så granskar vi alltid innehållet i förväg och tar bort personlig eller känslig information för att skydda din integritet.
Om du inte vill att ditt meddelande ska vara publikt, skriv gärna det direkt i ditt meddelande.
Bjorn Lunden är ett kunskaps- och programvaruföretag som sedan mer än 35 år förenklar vardagen för små och medelstora företag. Främst genom att erbjuda moderna programlösningar, begriplig information och praktiska verktyg för att sköta företagets skatt och deklaration, redovisning, löner och personalfrågor.
Vårt mål är att vad du än undrar över när det gäller ditt företagande så ska du kunna få information och verktyg från oss. Det kan vara i någon av våra många böcker eller e-böcker, genom våra dokumentmallar, i något av våra ekonomi- eller skatteprogram, med hjälp av någon av våra appar eller webbtjänster, genom vår frågeservice eller på någon av våra kurser eller webbkurser.
Hej,
Skrivarkön i BL Administration kommer man inte åt och kan göra förändringar i. Den används mest till att visa hur många utskrifter som väntar för att då ge en uppfattning om hur lång tid det kan tänkas ta att skriva ut ett dokument.
Det låter som skrivarkön har hängt upp sig i detta fall. Om du startar om programmet bör den nollställas och problemet lösas.
Själva skrivarkön i BLa kommer du inte åt, som det står i svaret ovan. Men om du vill kika på skrivarkön i Windows kan du göra det i kontrollpanelen->enheter och skrivare, högerklicka på din skrivare och välj "Visa utskriftsjobb"